מתחם חדשנות בנייה ותשתיות 2017

מתחם חדשנות

בכנס ה- 10 לבנייה ולתשתיות של איגוד המהנדסים

החדשנות הולכת ותופסת תאוצה, גורמים רבים פרטיים וממשלתיים מקדמים נושאים חדשניים בתחומים רבים, התעשייה נדרשת לכך בתהליך היצור וכך גם הלקוחות שמבקשים פתרונות חדישים ויעילים מאיצים את המשק ואת הכוחות השולטים בו למצוא פתרונות חדשניים.

תעשיות הטכנולוגיה המסורתית מתקשות להתמודד עם התחרות הגלובלית הגוברת והולכת. כדי למנוע קיפאון ונסיגה בתחומי התעשייה המסורתית, נוצרים תהליכים מאיצי חדשנות. הצורך בשינוי מגיע מההבנה כי השוק הגלובאלי מתפתח בקצב מהיר ועל ישראל לשמור על היתרון היחסי שרכשה עד כה. גופים רבים במשק משמשים קטליזטור וכבתי גידול (חממות)  כמקור לפיתוח וקידום ידע, יכולות ועשייה בתחום החדשנות הטכנולוגית. הדבר מתבצע על בסיס צרכי התעשייה הישראלית ובהתאם לקצב ההתפתחות המהיר של השוק הגלובאלי. תפקיד החדשנות הופך להיות לאמצעי ולא מטרה בפני עצמה , תהליכי חדשנות מעודדים תעסוקה וצמצום פערים חברתיים באמצעות חדשנות.

בעוד הטכנולוגיה שינתה תעשיות כמו תקשורת, מדיה ותיירות, לעולם הנדל"ן והבנייה היא לא חדרה. תהליך הבנייה כמעט לא התחדש במשך עשורים רבים — התוכניות מבוצעות על ניירות, הציוד לא מתוחכם והתיאום בין הגורמים השונים באתרי הבנייה מתנהל ברובו בדיבור וכמות ניירת עצומה. בשנים האחרונות מתחיל שינוי איטי של אימוץ טכנולוגיות, שאחדים כבר מצליחים לזהות אותו. מסטארט אפ שמעניק חכמה למנופים ע"י פיתוח טכנולוגיה הכוללת שילוב של חיישנים באנקול המנוף — עד לכבישים חכמים שנסגרים כתוצאה מפליטת יתר של גזים רעילים, רחפנים שיודעים לאמוד את מידות הבניין ולשרטט מפה בתלת מימד, וחיישנים שנמצאים על משקולת לדיפון קרקע ועוד.

איגוד המהנדסים שם לעצמו למטרה לקחת חלק בעולם החדשנות ההולך ומתפתח בתחום ההנדסה והבנייה. האיגוד מקדם יוזמות , פותח ומפתח קשרים בין גורמים שונים בתחומי ההנדסה הבנייה והטכנולוגיה ומביא את הטכנולוגיות לידיעת המהנדסים שנמצאים באתרי הבנייה, מאחורי ניירת התכנון ולתודעה של מנהלי הפרויקטים האמונים על לוחות הזמנים, ניהול העבודה בפועל מול היזם והחברה הקבלנית ובכך יוצרים שינוי, מקומי, קטן אבל מתמשך.

השנה לראשונה, נושא החדשנות יבוא לידי ביטוי לא רק בתכנית או בהזמנה של משתתפי לכנס אלא גם במתחם חדשנות אשר יהיה חלק מהתערוכה המסורתית והמפוארת של עולם ההנדסה. מתחם החדשנות יכלול ביתנים אטרקטיביים ומתחם עצמו ישמש כמקום ל-NETWORKING, החלפת דיעות ובעיקר היכרות של חברות חדשות בתחום המבקשות להציע את השירותים והמוצרים למשתתפי הכנס.

בכנס עתידים להשתתף למעלה מ 2,500 איש, כולם משתתפים מעולם ההנדסה, הנדל"ן הבנייה והעשייה. הכנס יתקיים במרכז הירידים בביתן 1+2 , תערוכה מרשימה של למעלה מ 100 ביתנים, משתתפים מהארץ ומחו"ל, תכנית עשירה שתעסוק בתחומים רבים של עולם ההנדסה , ניהול ופיקוח, תכנון, בטיחות, יזמות, מים סביבה ואנרגיה, מבנים ותשתיות, ועוד.


לפרטים נוספים אנא פנו להגר מגד , מנהלת השיווק באיגוד המהנדסים
בטלפון 03-7524075 או hagar@engineering.org.il

נותני חסות

                                                                                                           

ארגונים שותפים